Częste pytania

1. Na czym polega szkolenie?

W Psiej Klasie nauczysz się jak SAM możesz szkolić swojego psa. Zdobędziesz wiedzę o tym, jak być dla psa dobrym przewodnikiem, jak go uczyć, jak się z nim bawić itp. Zajęcia odbywają się indywidualnie. To ja dojeżdżam do Ciebie i pomagam w szkoleniu psa.

2. Szkolenie – to brzmi jak coś bardzo trudnego. Czy będę w stanie szkolić mojego psa?

Każdy, kto chce, będzie potrafił się nauczyć szkolić psa. Po pierwszych zajęciach zobaczysz, że szkolenie psa to niezła zabawa!

3. Szkolenie pozytywne – co to jest?

Jest to nauka na zasadzie pozytywnego wzmocnienia. Pies jest uczony przez naprowadzanie i nagradzanie pożądanego zachowania. Taki rodzaj szkolenia jest przyjemny dla psa i właściciela.

4. Jak długo trwa szkolenie?

Podstawowy program szkolenia to 10 spotkań. Pierwsze spotkanie jest 'teoretyczne'. Dowiesz się na nim co robić by pies postrzegał Ciebie jako swojego przewodnika. Zrozumiesz jak psy się uczą i skąd biorą się tak zwane 'złe zachowania'. Następne spotkania są 'praktyczne'. Nauczysz się na nich jak pracować z psem.

5. Jak często odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się raz w tygodniu lub rzadziej. Pomiędzy spotkaniami masz czas by ćwiczyć to czego uczyliśmy się razem. Czasami, z róznych przyczyn, tydzień to za mało. W takich sytuacjach lepiej spotkać się trochę później, by na kolejnych zajęciach wprowadzić nowe elementy.

6. Czego nauczy się mój pies w ramach kursu?

'Dobry pies!' to kurs podstawowego posłuszeństwa. Kliknij TUTAJ by zobaczyć czego się nauczy Twój pies. Na temat innych kursów można przeczytać w MENU SZKOLENIA.

7. Mój pies to mieszaniec. Czy można szkolić takiego psa?

Można, a nawet trzeba szkolić każdego psa, bez względu na to czy jest rasowy, w typie rasy, czy jedyny w swoim rodzaju.

8 Ile to kosztuje?

Koszt ustalamy indywidualnie. Zależy on, między innymi, od miejsca gdzie pies będzie szkolony. Warto zaznaczyć, że jest to wydatek, który ponosisz RAZ NA ŻYCIE PSA.

9. Czy organizowane są kursy grupowe?

Obecnie nie prowadzimy kursów grupowych. Jeśli jednak chciałbyś wziąć udział w takim kursie i jesteś gotów poczekać, aż zbierze się grupa, proszę o kontakt.