Kurs 'Psi przedszkolak'

„Ale słodziutki mały kluseczek!” Któż nie jest zachwycony kiedy po raz pierwszy bierze na ręce swojego nowego szczeniaka. Początkowo wszyscy domownicy chętnie wychodzą z nim na spacer, każdy chce się z nim bawić, a jeśli nawet zdarzy się psiakowi 'wpadka' w domu to nikt nie ma mu tego za złe, bo przecież to tylko szczeniak.

Kiedy jednak 'wpadki' zdarzają się coraz częściej, ostre jak szpilki ząbki 'słodkiego kluseczka' nie przestają kąsać podczas coraz to dzikszych harców, a wszystko co zostało w zasięgu pyska jest pogryzione, szczeniak nie wydaje się już tak słodziutki.

Okres szczenięcy bywa trudny ale nie musi być katastrofą. To, jaki on będzie, zależy w ogromnej mierze od Ciebie. To Ty powinieneś być przewodnikiem swojego psa i od Ciebie oczekuje on kierownictwa. Jeśli chcesz by wyrósł on na stabilnego, dobrze ułożonego psa, zacznij szkolić psa od momentu kiedy trafi pod twój dach.

Zaraz zaraz! Ale przecież słyszałem gdzieś, że psa należy szkolić dopiero jak skończy 6 miesięcy! Czy to prawda? Intelektualnie pies jest gotowy do szkolenia w wieku 6 tygodni w takim samym stopniu co dorosły pies. Istnieje pomiędzy nimi jednak ogromna różnica. Szczeniak NIE NAUCZYŁ się jeszcze żadnych zachowań, które my odczytujemy jako zachowania złe. Jest czystą kartką. Nie musisz niczego go najpierw oduczać. Dlatego zdecydowanie NALEŻY zacząć szkolenie jak najwcześniej!

W ramach kursu dowiesz się jak wygląda rozwój psa i czego w związku z tym oczekiwać. Nauczysz się co zrobić by Twój pies postrzegał Cię jako swojego przewodnika, jak się z nim bawić, jak nauczyć go co wolno, a czego nie. Dowiesz się co to jest socjalizacja i odwrażliwianie i co zrobić by zapobiegać powstawaniu problemów, takich jak lęk separacyjny, agresja, nadmierna szczekliwość. Oboje zobaczycie, że szkolenie może być przyjemne i zapewne będziesz zaskoczony jak szybko Twój pies opanuje podstawowe komendy takie jak 'siad', 'waruj' czy 'Do mnie!'

Kurs 'Psi przedszkolak' obejmuje dziesięć spotkań.

Jeśli chcesz zapisać swojego psa na kurs lub  masz więcej pytań, skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego tutaj lub zadzwoń pod numer 695-084-928.